Het bizarre gedrag van roterende lichamen en wat dit met de platte aarde te maken heeft ?!

Zeer interessante video over het gedrag van een ronddraaiend voorwerp in gewichtsloosheid . Voorwerpen die niet geheel symmetrisch zijn zullen naar verloop van tijd zich plotseling totaal omkeren en van positie veranderen zonder inwerking van buiten.
Voor de exacte uitleg adviseer ik e om de video te bekijken, daar wordt het zeer begrijpelijk uitgelegd.
Maar waar het mij hier in dit geval om gaat is de vergelijking met onze wereld zoals die aan ons wordt gepresenteerd. Een niet perfecte bol (peervormig) die in een gewichtsloze toestand in de ruimte zweeft.
Juist dat is nu precies de situatie waarin ook dit effect zou moeten optreden. Onze aarde zou dus op gezette tijden van rotatie moeten veranderen . Ook zou hiervoor een bepaalde aanlooptrilling aan vooraf moeten gaan.
Maar zover wij kunnen ervaren en weten is onze wereld stabiel en vertoond geen enkele beweging. Kortom onze wereld is geen roterende bal in de ruimte.
Maar alles wijst op een stabiele vlakke en vooral onbeweeglijke aarde.
Huh, in de video legt Derek juist netjes uit waarom planeten en astroïden dit niet doen (vanaf 11:00). De aarde kan intern vervormen door de vloeibare magma, oceanen en dergelijken.
Dus de aarde is beter te vergelijken met het flesje op 11:25, en die verandert niet meer van rotatie zodra die in de stabiele richting draait.
~~~
Ik vind het trouwens ook best wel geinig dat hier een experiment dat gedaan is in een baan rond de aarde wordt gebruikt als argument voor een platte aarde 😅
LikeLike